Bodhi Medicine
Farkındalığın Şifası
Çevrimiçi Kurs Modül 2
Türkçe

Beynimizin nasıl çalıştığını ve farklı yaşam koşullarına cevap vermek için kişiliğimizin doğal olarak nasıl değiştiğini keşfetmek için göz açıcı bir deneyim.
İngilizce üzerine Türkçe çeviri ile.

Bodhi Medicine Farkındalığın Şifası Seviye 2'nin ana odağı Psikolojik Hastalık’ların (Beyin Konstelasyonları gerçekte ne olduğunu keşfetmektir.

• Depresyon.
• Demanslar.
• Alzheimer.
• Hassas, işitsel veya görsel sanrılar.
• Agresif davranışlar.
• Anti-sosyal davranışlar.
• İntihar girişimleri.
• Megalomani.
• Kazanovalık ve nemfomani.
• ADD-Dikkat eksikliği bozukluğu. 
• ADHD-Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu. 
• Obsesif-Kompulsif bozukluk.
• Mitomani.
• Panik ataklar.
• Otizm.
• Anoreksiya.
• Bulimiya.
• Manik Depresif Bozukluğu (veya Bipolar Bozukluk).
• Ve diğerleri.
Bedenin, davranışlarımızda ve kişiliğimizde yarattığı bu değişikliklerin sebeplerini anlayıp bizi etkileyen herhangi bir olaya nasıl bu kadar benzersiz bir davranış şekli geliştirdiğimizi inceleyeceğiz.
Bu, kendi davranış değişikliklerinizde sakin kalmanıza yardımcı olurken tamamen yepyeni bir anlayış kazanmanızı ve bu tip durumlarda yakınınızdaki kişileri de desteklemenizi sağlayacak. Ayrıca, psikiyatrik hastalık teşhisi konan veya ilaç tedavisi uygulanan kişilere nasıl daha kolay, doğal ve sevgi dolu bir şekilde yardımcı olabileceğimizi göreceğiz.
Psikolojik veya psikiyatrik semptomları güçlü olan kişilerde erken dönem bağlanma sorunlarının ne kadar spesifik semptomlar yarattığını ve bu bağı hangi terapötik yöntemlerle dengeleyebileceğimizi keşfedeceğiz. Her psikolojik rahatsızlıkla ilişkili benzersiz rüya türlerini konuşacağız. 
Bu atölyeye katılmak için Tıp doktoru, psikolog veya bir terapist olmanıza gerek yok. Zira hayatımızın farklı dönemlerinde bu davranış modellerinin çoğunun belli derecelerde hepimizde var olduğu gerçeğini göz önüne almamız gerekiyor. Böylece bu yeni farkındalığı anlayıp, benimseyerek, kendiniz ve başkaları için daha fazla şefkat deneyimleyebiliriz. 
Bu çalışma, 1. seviyeye katılmamış olanlara da açıktır.
Eğitim dili İngilizce olacak ve Türkçe’ye ardışık çeviri yapılacaktır.
DİKKAT: Bodhi Tıp kurslarında sunulan tüm bilgiler sadece bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmuştur. Bu içeriğin, herhangi bir tıbbi veya psikolojik durumun profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavisinin yerini alması amaçlanmamıştır.
Bu nedenle, daha çok araştırma ve deneyime dayalı bilgi ve bilgi paylaşımıdır. 
Bu kurstaki bilgileri herhangi bir sağlık sorununu veya hastalığı teşhis etmek veya tedavi etmek, bir ilaç veya başka bir tedavi reçete etmek için kullanmayın. Tıbbi bir sorununuz olduğundan şüpheleniyorsanız veya ilaçlarınızda, diyetinizde veya genel sağlık planınızda değişiklik yaparken daima kalifiye bir tıp doktorundan veya profesyonel sağlık uzmanından destek isteyin.
Bu ifadeler Gıda ve İlaç İdaresi tarafından değerlendirilmemiştir. Bu web sitesindeki bilgiler herhangi bir hastalığı teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek için tasarlanmamıştır.

Tarafından yaratıldı

Write your awesome label here.

Dr. Nirdosh Kohra

Meksika’da doğdu, Meksika Anahuac Üniversitesinden tıp doktoru olarak mezun oldu. Tıp deneyimi sayesinde geleneksel tıbbın nadiren insanlara şifa getirdiğini farketti, böylece hastalıkların ana nedenlerini ve gerçek çözümlerini bulmasına yardım edecek yöntemleri aramak için dünyayı dolaşmaya başladı.
Meksika, ABD, Avrupa ve Asya’da farklı şifa teknikleri ile çalıştı, bunları kendi bedeninde deneyimledi ve uzmanlaştı, şimdi bu yöntemleri kendi bütünsel yaklaşımında kullanıyor. Bunlardan bazıları TBM (Total Body Modificati- Nörosomatik Dengeleme), GNM (German New Medicine –Yeni Alman Tıbbı), Transomatik Diyalog, Conscious Nutrition (Bilinçli Beslenme), Kinesiyoloji, Reiki, Theta Healing (Teta Şifalandırma), Meditasyon, 1. Akaşik süreç ve bir takım kadim beden-zihin şifa teknikleri, ayrıca batı ve doğu şifa yaklaşımlarını bütünleştirmedir.
Kendi özel pratiğinde hasta ile birlikte çalışarak, hastalığının fiziksel, zihinsel, duygusal, enerjetik, beslenme ile ilgili olan, toksikolojik, hayat stili ve başka olası bütün sebeplerini dikkate alıyor. Sonra da bütünsel bir yaklaşımla kişiyi uyum ve dengeye geri döndürecek en iyi yolu bulmaya çalışıyor.
Meksika ve Yunanistan merkezli Path of Meditation (2006) ve the Conscious Nutrition Academy (2007)’nin kurucu ortağı. Meksika, Brezilya, Yunanistan, Türkiye, Hindistan, Çin ve diğer ülkelerde Bilinçli Tıp, Bilinçli Beslenme, eğitimleri veriyor. Ayrıca Yoğun Farkındalık İnzivaları (İçeride ki kim?), Meditatif Terapiler (Osho No Mind, Osho Mystic Rose & Osho Born Again), erkeler için atölye çalışmaları, Primal (Childhood Deconditioning – Çocukluk Şartlanmalarından Özgürleşme), Meditasyon ve diğer konularda farklı atölyeler düzenliyor ve bireysel seanslar veriyor.
Created with